OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baník - Bohemka 2:0. Důležité body!

Po výkonu, který fanoušky ze sedaček stadionu zrovna nezvedal, dokráčel Baník k důležitým třem bodům. Kdo podal nejlepší a nejhorší výkon, jaké okamžiky v zápase zaujaly?

Nejlepší hráč Baníku: Patrizio Stronati

Slušné byly výkony Pazdery, Hrubého, Jánoše či Procházky, ale všichni tito jmenovní si vybrali i slabší pasáže. Diop byl na hřišti omezený čas. A tak jsem volil mezi bezchybným Stronatim a Fleišmanem. Druhý jmenovaný sice dvakrát připravil Baník o míč v situacích, které šly vyřešit bez ztráty, ale jinak byl dozadu tradičně spolehlivý, jako jeden z mála se nebál hrát dopředu po zemi a ze svě strany poslal do pokutového území soupeře několik centrů. Problémy mu po svém příchodu začal dělat Reiter, ale všechny situace naštěstí Baník ustál. Dlouho jsem byl tedy rozhodnutý určit mužem zápasu právě jeho. Jenže pak přišla 89. minuta a Stronati se dočkal gólové radosti, kterou mu před týdnem odepřel praporek pomezního. Příběh Stronatiho, kdy se z hráče nepotřebného v průměrném rakouském týmu stane opora týmu a reprezentant je takřka filmový :-). Jak se hráč zachová, pokud na něj v zimě přilétne laso z ciziny?

Nejslabší hráč Baníku: Jakub Šašinka 

V minulých zápasech si vysloužil několik pochval, dnes to ale nebyl jeho den. Míč mu nelepil, do nebezpečného zakončení se nedostal, ztratil hodně míčů a postupem času ztrácel i nervy, což vyústilo v jeho žlutý faul. Po hodině hry ho trenér Páník ze hřiště jako prvního stáhl.

Zajímavé momenty: 

Příchod Diopa naší hře pomohl. Zpřesnil mezihru, pohybem i přihrávkami otevíral mezírky v do té doby dobře organizované obraně Bohemky. Možná je tento hráč pro trenéra Páníka a jeho způsob hry důležitější, než si připouštíme.

Zajímavá byla i nově nacvičená varianta rozehrávky rohového kopu, kterou naši hráči předvedli v prvním poločase. Hrubý s Holzerem zaujali své tradiční postavení u rohového praporku, stopeři se natlačili až k malému vápnu, místo očekávaného centru ale přišla rozehrávka po zemi za hranici vápna na Jánoše (?), který ale přes zahuštěný prostor branku střelou neohrozil. Z toho šlo vytěžit víc.

A samozřejmě u srdce zahřála gólová střela Holzera. Akce začala roztažením do strany na Filla, který se zrovna pohyboval napravo, hráč se sedmičkou na dresu přesně nabyl na střed neobsazenému Holzerovi, jehož utažená střela levou nohou krásně zapadla za levou tyč Fryštákovi branky. A jak to v našich zápasech bývá, první gól rozhodl.

PS: Všen nej, Chachaři! Krásná pyroshow!