OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baník - Plzeň 0:1 Hrdý i po prohře.

Před utkáním napadalo člověka několik otázníků. Dokáže Jánoš zopakovat svůj výkon? Jak moc sil vzala našim klíčovým hráčům středa? Uzdraví se Pazdera či Diop? Bude se Řezník chovat jako člověk? Odskkočí nám soupeři, nebo se udržíme ve hře o příčku nejvyšší? Srovná si sudí správně časomíru a vůbec svůj metr? Jak moc ovlivní vnímání zápasu zkonzumovaná vodka nalezená při dopoledním úklidu?

Československá hymna, mistrně provedené choreo, ne zcela zaplněný stadion, ale snad 8 z deseti lidí s klubovou šálou. Že bude útočníkem číslo jedna pro souboj s Plzní Jakub Šašinka bych čekal spíše před pěti lety, než před týdnem. To byly první poznámky, které jsem si k zápasu napsal.

Plzeň začala aktivně a jak pravá, tak levá strana zaměstnávala naši defenzivu (zejména Fillo nezachytávat náběhy Limberského), rozhodčí také od začátku nenechávali nic náhodě a tak našim hráčům bylo prd platný, že hráli míč, když se po anglickém souboji na zem svalil hráč soupeře a rozhodčí to písknul.

Po čtvrthodině jsme se rozhodli shodit respekt a začít vysoko napadat rozehrávku hostů, ale když jsme získali míč, bylo to, soudě dle pana soudce, opět za pomocí faulů. A co si o tom myslí diváci či hráči, to je podle fotbalových pravidel fuk. Mít Plzeň dvakrát v jednom týdnu, to je opravdu nápor na nervový systém.

Snaha o kolmý způsob hry na jednu, dvě přihrávky vedl k našim častým nevynuceným ztrátám míče. Avšak při síle středové řady soupeře to byla taktika správná.

Postupem času jsme se přeci jen dostali k pár náznakům šancí, když hlavně naše levá strana Fleišman - Holzer přidala na přesnosti kombinace.

Kolem čtyřicáté minuty jsme dokázali hostující tým na dvě minuty dostat pod obrovský tlak, který za ohromujícího ryku tribun vedl i k superšanci Šindeláře, ke gólu však ne.

Pak ale přišlo něco, co všechny zmrazilo. Hrubý s Mešaninovem nechali Kopice připravit si míč na střelu a ta mu vyšla dokonale. A to byl průběh zápasu, který nám nehrál do karet.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe, než do první a aktivita byla na našich kopačkách. A po sedmi minutách se ve vápně dral k míči Fillo, zezadu ho přes levačku vzal Hrošovský a měl se kopat roh. Jenže pak, snad poprvé (a také v tomto zápase naposledy) v náš prospěch, zaúřadovalo video a měli jsme výhodu pokutového kopu. K zahrání se postavil úspěšný exekutor stejné výhody z Plzně, tentokrát však neuspěl. Šlo by naříkat, že Hruška nebyl na čáře, ale brečet nebudem.

Po hodině hry úřadovalo video podruhé, když Hruška fantasticky vykopl zakončení Filla po naší hezké akci uvnitř vápna, ale míč prý celým objemem za čarou nebyl. Hádat se nebudu.

Plné hřiště nás bylo i dál a bez ohledu na konečný výsledek jsme v této fázi zápasu ukazovali, že umíme zahrát i s míčem po zemi a přihrát si více než třikrát po sobě.

Kolem sedmdesáté minuty si Plzeň vzala míč více na nohy a hra se vyrovnala. Když jsme si do šance nepřihráli sami, pomohli nám plzeňstí, kteří namazali do sóla Kubovi Šašinkovi. Jenže tohle zrovna není Kubova oblíbená disciplína, rozhodl se zakončit ještě před vápnem a minul. Na druhé straně o pár desítek vteřin později netrefil osamocen před Laštůvkou Řezník. V těchto chvílích se hrál naprosto strhující fotbal, jehož tempo přerušil až Limberský, který byl čímsi z tribun podarován a jal se rozhodčímu stěžovat, že to není zabalené a ještě nejsou Vánoce. Ale v odezřívání nejsem tak dobrý jako jistý slávista. Zbylých deset minut už plzenští dohráli zkušeně. Nastavení se nenastavovalo, jako o pár dní dříve, ale krom toho úvodu a konce nás ani ten sudí nesekal tak, jak by mohl. Ten zápas se sice prohrál, ale hráči se jako poražení cítit nemusí. Na hřišti nebyl jediný, který by do toho nedal maximum. A že to někdy nestačí? To už je sport. Na kluky jsem hrdý i tak.

PS: Jednoho hráče z dvojboje s Plzná musím zmínit. Jakub Šašinka. Byly to možná jeho dva nejlepší zápasy, které v dospělém fotbale sehrál. 

A níže ještě přidávám pár statistik printscreenutých z O2TV.