OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baník - Sigma 0:0 Koledovali jsme si.

V posledním ligovém vystoupení roku 2018 jsme získali bod proti olomoucké Sigmě. Zápas mohli na svou stranu překlopit oba ze soupeřů. Nám k tomu chyběla přesnějšít souhra, protivníkům přesnější zakončení.

Nejlepší hráč Baníku: Dame Diop

Dobré výkony v našem dresu podali Honza Laštůvka, kterého dnes dirigování obrany stálo hodně křiku. Stejně ale musel řešit dost situací po propadlých nebo odražených míčích. Že protivníci trefili branku jen dvakrát, je jejich nemohoucnost a naše velké štěstí. Z obránců odvedl vysoký standart Patrizio Stronati, který několikrát uhasil situaci za spoluhráče a naladěn ze své druhé ligové branky v kariéře z minulého týdne se velmi aktivně choval iv pokutovém území Sigmy. Bohužel, více než břevno z toho tentokrát nebylo. Přestože v tomto se se mnou mnozí z vás neshodnou, k lepším dnes řadím i Roberta Hrubého. Byl snad jediným z našich, kterému se dařilo dávat přesné přihrávky a dát míč na zem. V 51. minutě perfektně zvládnul nebezpečné napadání soupeře (k tomu se ještě vrátím). V okamžiku, který mohl zápas rozhodnout, ale předvedl trestuhodnou nepřesnost a nadějný protiútok skončil míčem v zámezí. Kdo by to byl řekl, že se budu na návrat běhavého senegalce do sestavy těšit. No a vidíte, je tomu tak. A za dnešní zápas je Dame Diop tím, kdo si hodnocení nejlepší hráč Baníku zaslouží. Celý zápas byl v pohybu, dokázal si nacházet nákopy spoluhráčů z vlastní poloviny a často je sám pro sebe zpracovat a míč následně po doplnění spoluhráči dobře rozdat. Byl u většiny nebezpečných akcí Baníku. Jeho výkon po delší herní pauze měl vlastně jen dvě kaňky - nedal gól a loket ve tváři jednoho z hráčů soupeře za čtvrtou žlutou.

Zklamání: Daniel Holzer

Půlhodina na hřišti stačila staršímu ze Šašinků, aby se v přehledu zklamání objevil. Vybavíte si tohoto hráče u nějaké povedené akce? Já ne. Zápas nesedl Jiřímu Fleišmanovi. Srdcem bojovníka sice stihl například ze ztraceného míče získat po skluzu aut na útočné půlce, jinak ale předvedl několik velmi nepovedených přihrávek před vlastní brankou. Soupeři na něj zkouší nasazovat rychlé hráče, což mu bere v zápasech hodně sil. A je to znát. Zápas nezačal dobře Arťom Meschaninov, který dostal překvapivě přednost před Milanem Jiráskem ve středu zálohy. Několikrát dostal nehezky naloženo, sám tvrdostí také nešetřil. Oproti Jánošovi nezískával tolik míčů. Chodil spíše do střetů se soupeři a míč tak propadával za něj. Postupem času ale dokázal zlepšit vykrývání území před vlastním vápnem, a tak ani jeho neoznačím jako zklamání zápasu. Tím je pro mě náš nejproduktivnější hráč Daniel Holzer. V úvodu sezony byl chválen za skvělé předfinální řešení akcí, nebezpečné centry a tah po křídle. Jeho pokles formy je velký jak finanční ztráta jeho bývalého klubu a zápas se Sigmou to jen potvrdil. Nic ze zmíněných tří předností nepředvedl. Velký špatný, slovy věštkyně Jolandy. Však se na to nakonec nemohl dívat ani pan trenér a Danovo trápení ukončil střídáním.

Zajímavé momenty:

Třináct zahrávaných rohů během jednoho zápasu je dost možná nejvíce, kolik jich Baník na podzim v jednom utkání kopal. Soupeř si s nimi k naší škodě dobře poradil kombinací osobního a zónového bránění. A zvládl to i bez nedovoleného držení. Jemelka, Kalvach i další skvěle odbránili spoustu náběhů tím, že se prostě natěsno postavili tělem k našemu hráči nedali mu prostor se k centru dostat. Asi dobrá příprava od trenéra Jílka.

Zmíněný Jemelka se ukázal jako gentleman, když se přiznal k teči po zakončení Ondry Šašinky. Arťom se na druhé straně k teči hlavou nepřiznal.

V 51. minutě se hluboko na vlastní půlce v obklíčení napadajících protihráčů ocitl Hrubý. Situaci vyřešil technicky perfektně provedenou otočkoul. Na metru se všech tří zbavil. Ve vnímání prostoru je to mimořádný hráč.

(Oba snímky screenshot z ČT)

A jako bonbonek koledy zpívané kotlem a prskavky. Fajné! Už teď mě mrzí, že fotbalově nám rok 2018 končí. Ikdyž z toho v posledních týdnech chvílemi bolely oči, stálo to za to!