OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baníkovský týden (15.)

Cíle klubu se podle Martina Filla ani po skvělém startu nemění. Pokud chce Baník naplnit svůj tříletý plán, musí v příštích přestupních obdobích přivést či zapracovat pět až šest nových členů základní sestavy. Na kterých postech?

Baník se po třináctém kole dokázal vklínit mezi sportovně, ekonomicky i zákulisně nejsilnější trojku ligy, což je pozice, se kterou nepočítali snad ani největší optimisté. Přesto se cíle klubu pro letošní sezonu nemění: ,,Abych řekl pravdu, máme za cíl skončit do desátého místa. To kde nyní jsme, je určitě nadstavba. Jestli by se s námi mělo počítat nahoře, na to je asi ještě brzo,” řekl pro Deník Sport po zápase v Teplicích Martin Fillo a doplnil, že: ,,Fanoušci jsou namlsaní tím začátkem, který byl fantastický, ale my v kabině víme, že nemáme zas tak bombastickej tým, abychom ligu projeli s pětadvaceti výhrami.” Mimochodem v letošním ročníku Fillo se třemi vstřelenými brankami a dvěmi asistencemi patří k našim nejproduktivnějším hráčům.

Baník určitě jede výrazně nad plán a pohybuje se na pozicích, na kterých měl v plánu pohybovat se v horizontu tří let. A to přesto, že již současná základní sestava patří svou silou na nějaké páté, šesté místo ligy. Problémem však zůstává malá možnost alternací některých postů, aniž by utrpěla kvalita. A tak během těch tří let bude potřeba obměnit nebo doplnit současnou úspěšnou základní sestavu na pěti až šesti postech. Kde Baník nejvíce tlačí bota? To nejlépe napoví pohled na věk klíčových hráčů za tři roky:

Baník tedy musí během následujících pěti přestupních období přivést nebo vychovat z mládeže nebo náhradníků brankáře, oba krajní obránce, pravého záložníka a útočníka. Pro rozšíření variant sestavy by byl vhodný i jeden středový hráč. A to nepočítám s variantou odchodů hráčů, o které by mohl být zájem (Stronati, Hrubý, Holzer, Diop, Jirásek). Kteří hráči by mohli uvedené posty v budoucí sestavě obsadit se podíváme příště. A také se s některými hráči, kteří nebudou ambicím klubu stačit, budeme muset rozloučit.

Dnes a v sobotu čeká Baník dvouboj s ligovým mistrem Plzní. A já věřím, že bez bodového zisku či postupu nezůstaneme. Plzeň mi nepřijde v nějaké oslnivé formě. Jako by hráčům již chyběla motivace na české scéně něco víc dokázat. S vidinou zápasu s Realem by se někteří mohli podvědomně trochu šetřit v soubojích. Úspěch Baníku je podmíněn dvěmi faktory - zda rozhodčí připustí naši tvrdší hru a zda dokážeme být v šancích produktivní. A také, nakolik nás jak v dnešním zápase, tak v sobotu bude limitovat zdravotní stav některých plejerů. Pokud se dva faktory naplní a zdraví pustí do obou zápasů nejsilnější možnou sestavu, nemám o výsledek proti letošní Plzni strach.