OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baníkovský týden (23.)

Nejlepší a nejhorší zápas Baníku v podzimní části pohledem tří fanoušků a Deníku Sport. Jaká byla nejšťastnější výhra a nejsmolnější prohra? A protože se blíží Silvestr, přidávám tři z nespočtu úsměvných historek z výletů za Baníkem.

Nejlepší zápas: Baník - Slavia 2:1

Povedených zápasů sehrál Baník více. Úvodní výhra nad Jabloncem, třígólová nadílka Příbrami s hattrickem Milana Baroše, asi pro oko nejpohlednější zápas byla výhra 4:1 v Olomouci. Velkou radost přinesla pohárová paráda v Plzni… Nejvýš ale dávám domácí výhru nad Slávií 2:1. Baník nezastavilo kontroverzní vyloučení Baroše na konci první čtvrthodiny, ani to, když soupeř vedení Baníku rychle srovnal. V bráně exceloval Laštůvka, každý z hráčů nechal na hřišti všechny síly. Plný stadion a jedna z pouhých dvou podzimních ligových proher Slavie. Skvělý výsledek!

Nejhorší zápas: Opava - Baník 2:1

I těch nevydařených zápasů bylo více. Prohra doma se Slováckem, remíza s Karvinou, celý závěr podzimu nebyla herně žádná hitparáda. Nejhorší ale pro mě byla prohra v Opavě. Baník ve dvou zápasech zkusil hrát pouze s jedním útočníkem a dvěma tvůrci hry Hrubým a Jiráskem v záloze. V Opavě, kde se do sestavy po trestu vrátil Milan Baroš se čekalo, že to takto půjde. Nešlo to. Opava nás nechala hrát a podnikala smrtící kontry. Zápas nesedl obvyklým tahounům, a tak se na výkon Baníku dalo dívat až od stavu 0:2. Více než snížení ale hráčí nestihli. Možná to nebyl nejhorší výkon, ale prohru jsem hodně dlouho zkousával. I kvůli tomu, že jej rozhodl útočník Smola.

Nejšťastnější výhra: Teplice - Baník 0:1

Šťastných výher bylo více. Nad Bohemkou, v Příbrami, nebo v Teplicích. Možná moje přítomnost na stadionu mě vede ke zvolení právě tohoto zápasu. Vítězný gól vstřelil nádherným volejem z dálky Jánoš (což je událost sama o sobě :-), v samém závěru pak nadpozemský zákrok předvedl Laštůvka. Míč během zápasu několikrát poskakoval v blízkosti naší brankové čáry, ale domácí buď netrefili pumlíčem zařízení, nebo naši s dávkou štěstí odkopli. 

Nejsmolnější prohra: Baník - Plzeň 0:1

Zápas s mistrovskou Plzní bezprostředně následoval naše pohárové vítězství ve Štruncových sadech. O náboj tak bylo postaráno. A náš výkon by možná zasloužil zmínku i mezi těmi nejlepšími zápasy. Vážně jsme hráli dobře. Možná jsme i vstřelili regulérní gól. Fleišman neproměnil penaltu. Na body jsme ale nedosáhli. Přesto si hráči vysloužili potlesk tribun.

O názor na nejlepší a nejhorší zápas jsem poprosil i dva z fanoušků Baníku:

Martin (@kravran): 

Nejlepší zápas - Podle mě, ber to pocitově, zápas v Olmiku. To nasazení od všech hráčů, taková uvolněnost, tam bylo vidět, že všichni chtějí hrát fotbal a to chyběl Bary. Jenže jsme měli na place Dameho. 

Nejhorší zápas - No to bude dilema. V Opavě, doma s Karvinou??? Pokažený konec v MB? Ale asi bych to viděl na Opavu. Tam mi to právě to samé co v Olomouci, ale v kontrastu. Nic nám nešlo, nebyl na hřišti rozdílový hráč, který by zvedl úroveň hry. I přes obrovskou podporu fanoušků to byla taková znouze ctnost.

Kedry (@BlueBOYfromCZE): 

Nejlepší utkání v podzimní části FL je pro mě zápas proti Slávii. Tento zápas předvedli všichni hráči neskutečnou houževnatost, bojovnost a modrobílé srdce. Tým se postavil za svého kapitána a ukázal svou sílu, troufám si říct, že předvedl své maximum. Velké nedělní odpoledne pro každého fanouška Baníku.

Nejhorší utkání je pro mě domácí souboj s Karvinou. Když po prvním poločase bolely oči z předvedeného výkonu každého fanouška Baníku ještě hodně dlouho a zápas bych hodnotil asi takto …….. Bez komentáře.

Deník Sport ve svém speciálu vybral jako nejlepší zápas Baníku výhru nad Slávií, nejhorším zápasem pro redakci byla domácí prohra se Slováckem. Největší hvězdou Baníku v podzimní části ligy pak podle Sportu byl Patrizio Stronati. Jednotliví hráči budou mým tématem za týden, proto pokud se budete chtít podělit s ostatními o názor, který hráč byl nejlepší, který největším zklamnáním a kdo byl nejmilejším překvapením, pošlete mi Váš názor jako zprávu na Twitteru.

A protože do silvestrovského vydání patří i humorné okamžiky, o některé se podělím. První připomenu z úvodního zápasu sezony. Starší pán si poctivě odčekal frontu před mobilním fanshopem a na dotaz sličné obsluhy: ,,Co si koupíte?” odpovídá: ,,Nic. Jen jsem vám chtěl říct, že jste k pomilování.” Výraz slečny byl za všechny peníze.

Před zápasem v Teplicích jsem zcela vyjímečně stihl pivo před zápasem na zahrádce jedné z restaurací. U stolu sedělo asi osm příznivců slezského klubu. Protože kdo pivo pije, ten hodně… čurá, šel jsem před odchodem na stadion navštívit restaurační wc. Za mnou za chvíli přišel další chachar a aby řeč nestála, začali jsme se bavit o Baníku. Za chvíli přišel další. A další. A další. A tak prostor záchodů zaplnila skupinka živě diskutujících o Baníku, zatímco zahrádka se vylidnila. K dokonalosti chybělo, aby do toho malého přeplněného prostoru přišel nějaký nefotbalový host restaurace. (No, psané to tak nevyzní, ale na místě to prostě vtipné bylo).

A na závěr jeden důkaz, že i čirá radost v podání drsným životem ošlehaných slezanů je razovita. Při odchodu ze stadionu po parádní pohárové výhře v Plzni zaznělo do ticha výrazným hlasem: ,,Kurva, to je lepší než vymrdat starou do prdele, kurva.” Asi aby vesmír zůstal v rovnováze, obsluha policejního vozu o pár okamžiků později promluvila prostřednictví amplionu: ,,Děkujeme za návštěvu a hezký zbytek dne.

A tak chachaři, vám všem hezký nový rok a naviděnou v ochozech!