OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Baníkovský týden (50.)

Od které z novým nebo staronových tváří kádru čekají fanoušci Baníku nejvíce a na kterém postu by současný tým ještě doplnili? Vyzpovídal jsem čtyři z Vás a odpovědi nebyly pouze Reiter a Frydrych :-). Padesáté vydání Baníkovského týdne je tu.

  1. Od koho z posil či navrátilců z hostování očekáváš v nové sezoně kvalitní výkony a skutečný přínos?
  2. Je nějaký post, kde bys současný kádr Baníku ještě doplnil?

@lichna90

  1. Rozhodně od Reitera. Myslím si, že nám strašně pomůže. Zbytek je ve hvězdách.
  2. Já osobně bych uvítal ještě alternativu Jánošovi. A možná i Hrubému. Obecně střed zálohy. V případě hostování Pokorného bych pak chtěl ještě jednoho stopera.

@perdazd

  1. Z tria Smola, Lalkovič, Reiter čekám nejvíce od posledního jmenovaného. Byl jsem trochu  smutný že k nám nedorazil už v zimě. Měla by to být trefa do černého. V Bohemce dal pouze čtyři góly, to je celkem málo. Věřím, že u nás mu to bude lepit daleko víc. Naše záloha byla často  bezzubá. Reiter jí může jen pomoct. Jeho příchod také zvýšil konkurenci na tomto postu, což je podle mě dobře. Všichni budou muset od začátku jezdit  a nikdo si nebude moct   říct, že má své jisté. Z navrátilců se mi v přípravě hodně líbil Filip Kaloč i Josef  Celba.  Doufám, že alespoň     jeden  z nich  v kádru zůstane Snad trenér Páník konečně  začne našim mladým   hráčům dávat větší čas, než tomu bylo  v uplynulém ročníku. Ať už v lize, nebo MOL Cupu.
  2. Vzhledem k tomu, že jsme nepostoupili do Evropy, považuji doplnění týmu za adekvátní. Pokud by takový zásah nastal už v zimě, mohlo jaro dopadnout herně i výsledkově o něco lépe. Transfer Michala Frydrycha bych bral jako třešničku na dortu.

@kravran

  1. Možná překvapím, ale pokud bude pravidelně hrát, nejvíce čekám od našeho odchovance Kaloče. Na svůj věk má výborný přehled a je perfektně fyzicky vybavený. Při výšce 1.90, je výborně technicky vybaven, umí jak hlavou a má pořádnou střelu z hranice šestnáctky. Proto pevně doufám, že se stane pevnou součástí naší jedenáctky.
  2. Uvažoval jsem nad tím, že stále existuje možnost, že nám někdo může koupit Zia. Pak se jeví jako alternativa Opavský Svozil. Neústupný obránce, protivníka jeho hra hodně bolí a věkem strašně perspektivní. Cena, kterou nasadila Opava cca (10 mio), by se dala kompenzovat hráči + doplatek.

@pavluscha73

  1. Příprava je v plném proudu a já jsem hodně zvědavý na Rudolfa Reitera. Jsem moc rád, že se jeho přestup podařilo dotáhnout do konce. Moc mě těší dvě věci: To, že neopadnul zájem R.Reitera o modrobílý dres ani po zimě, kdy námluvy nevyšly. To je pro mě signál, že přestup do Baníku začíná být opět věcí prestiže. A také musím pochválit sportovní úsek pod vedním pánů (Jankulovski, Bělák ), že nepodlehli panice a navzdory blábolům Martina Haška o 100 mega, věděli za čím jdou a srazili cenu o 93%. :-) R.Reiter je typ hráče, kterého Baník potřebuje. Je v ideálním věku pro zúročení, už v zimě deklaroval svůj zájem hrát za Baník a to, že jeho zájem neopadl, je velmi důležité od hráče, který není odchován naším podnebím. Chci věřit tomu, že z něj bude druhý Adam Jánoš a že v jeho osobě získá Baník srdcaře, který bude tvořit a neuhne. T.Smola, tady musím říct, že jsem jeho příchod do řad FCB nevnímal pozitivně. Když jsem si nad sklenkou Jacka Danielse uvědomil, že mi nesedí havně proto, že je z SFC Jebat Opavu a že podobnou nedůvěru i když v menší míře jsem cítil i k dnes mi tolik milému Kuzmovi, tak jsem zvědavý na jeho přínos pro FCB. Očekávám od něj za 20 podzimních kol 8 branek do kterých započítám i jakoukoliv i neproměněnou penaltu kýmkoliv z jeho spoluhráčů, kterou sudí odpíská po jeho pádu. M.Helešic, Matěje znám díky tomu, že se znám velmi dobře s jeho otcem, tak tady mám spíše než očekávání jen prosté přání. Byl bych moc rád a ne jen za něj, kdyby se mladí odchovanci prosazovali více do sestavy FCB.
  2. Pokud se týče posílení současného kádru FCB, tak tam vyloženou "flignu" nevidím. Mám za to, že Bohumil Páník má z čeho vybírat a osobně poté, co byl zveřejněný los, tak po pátém kole očekávám, že bude mít Baník minimálně 10 bodů. Mám však jedno přání, které možná nebude z říše snů. Rád bych v dresu Baníčku opět viděl Michala Frydrycha.