OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jeden bod to jéééé

Za vytrvalého hustého mrholení Baník poprvé v sezoně remizoval, a jak správně poznamenal chodící encyklopedie Hody, byl to vůbec první zápas v tomto ročníku ligy, který skončil bez branek. Zápas to byl plný soubojů, pohledné kombinační akce by člověk na obou stranách spočítal opravdu lehce. Přesto lze nají pozitivum - opravdu se můžeme měřit kromě silné trojky s každým.

O co delší to do Liberce mají fanoušci Baníku ze Slezska, o to blíž to mají jiní a tak na tribuně nechybím. Sektor hostů se zaplní komplet, sektor domácích zaplní spíše vlajky než lidé. Druhý kotlík mají domácí na hlavní tribuně. Minuty do zápasu v dobré společnosti rychle utečou. Tentokrát nepředvádíme po úvodním hvizdu ostrý nástup do utkání. Naopak do převahy se v prvních minutách dostávají hráči Slovanu, ale nic z toho. Prostě jako kdyby se nějaký severočeský chlapec pokusil dobývat srdce některé lepé děvy ze Slezska. Po pár minutách se hra vyrovnává, na obou stranách se objeví situace, ze kterých branka padnout mohla, ale v zakončení tentokrát přesnost chyběla. Týmy se střídaly v pasážích, kdy byly lepší soupeře, byla to ale spíš taková přetlačovaná, než oku lahodící fotbal.

Poločasovou přestávku někteří využili ke spánku, jiní k pití, někteří k pití a potom ke spánku. Je na každém, jak výjezd pojme, jakou zábavu pro něj představuje, když pořádně fandí, je to jeho věc. Maskot domácích tak jako před začátkem zápasu tančil, jako kdyby mu Ludvík Karl dával elektrošoky. Možná ještě víc jsem se však divil té asi šestce sekuriťáků v horním rohu našeho sektoru. Nějak mi unikal důvod proč tam ceý zápas stáli, a i ten výběr místa mi od nich nepřišel příliš strategický.

Do druhé půle obě mužstva vstoupila se snahou dát víc míč na zem a něco vytvořit. Jak hráčům na náročném terénu ubývalo sil, tak se jim to i občas dařilo. Domácí jednou dotlačili míč do sítě, jejich radost zhatilo ofsajdové postavení. Do brány nemířila ani dorážka po střele Potočného, kterou vyrážel Laštůvka nebezpečně před sebe, stejně si na druhé straně v šancích vedl Diop - střela prolétla kolem pravé tyče domácí svatyně, hlavičkou mířil o několik minut později z dobré pozice nad. A tak se pumlíč do zařízení (zdravím na Kavčí hory) nepodařilo dostat ani Baníčku.

Nuda v sektoru ale nepanovala. Nový chorál o jednom místě v černé Ostravě se podařilo secvičit tak, že burácel stadionem ješte dlouho po odchodu domácích fanoušků. Ty hostující potěšil Hrnek, když přijal výzvu a na chvilku se během druhé půlky vrátil do role spíkra a i po tomto krátkém intermezzu perfektně hecoval partu malých Baníkovců vedle sektoru. A přivedl je k pořádnému varu! To je správná výchova!!! Kolem sedmdesáté minuty proběhlo cosi mezi chuligánkou a muži v černém. A tím nemyslím rozhodčí. Závěrečnou děkovačku si hráči užívají, hlavně Zio řádí, Fillo mění dres za tričko s jedním fanouškem. Hezké gesto. Fleišman mává osobnímu fanklubu na hlavní a hráči mizí do šaten. Ze stadionu procházíme uličkou mezi příslušníky s pejsky, z nichž někteří nervózně štěkají. Čím víc minut uběhlo od závěrečného hvizdu, tím víc ten bod beru. Domácí přeci jen měli na hřišti trochu navrch. Čeká nás pauza a pak velký zápas se Spartou. A skvělá příležitost k tomu, aby se nový chorál naučil celý stadion. A třeba zas bude na oslavu znít ještě dlouho po konci zápasu…