OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mediální hyeny, aneb obhajoba člověka Baroše

Vůbec jsem to nechtěl rozebírat. S udělenou červenou nemám problém, rozhodčí ji dát mohl a tak ji také dal. Mám ale problém s tím, jakým způsobem někteří fanoušci a hlavně mediální scéna dehonestují člověka. Člověka, který toho pro tuzemský fotbal tolik udělal.

Považuji to za nepřiměřené a hlavně za nespravedlivé. Proč?

  1. Co se odehraje na hřišti, má tam i zůstat. Milan dostal červenou, za faul i následné emoce bude potrestán. To ke sportu patří. Co k němu nepatří je veřejný pranýř, který se v některých médiích odehrává, přestože ještě nedávno ta samá média a ti samí novináře chválili jeho zápal do hry jako faktor potřebný pro úspěch týmu.
  2. Kdyby chtěl Bary úmyslně Součka sundat tak, aby se už nezvedl, tak to díky svým fyzickým parametrům udělal. Viděl jsem i v letošním ročníku ligy horší zákroky, po kterých hráči zápas nedohráli, nebo tekla krev, nezaznamenal jsem však, že by jim byl věnován takový mediální prostor.
  3. Milan Baroš je člověk. Jeden člověk. Nejsou to dva lidé - jeden, který se stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy, který dokáže předvádět věci jako hattrick proti Příbrami nebo gól ve Zlíně a druhý, jiný Milan Baroš, který je trochu hajzlík. Patří k němu dobré i špatné stránky, jako ke každému z nás. Rozhodně k němu patří srdcařství i emoce. To nejsou zápory. Jak vůbec lze někomu vyčítat zápal do hry? Nezasloužilo by si spíš kritizovat hráče, kteří vypustí souboj, jsou líní na krok apod.?
  4. Byl to souboj ve hře. Jinak by přeci Souček nešel do vzduchu. Nebylo to jako kopnutí za zády rozhodčího od Stancia v Plzni. Dokonce i ta Barošova paže (její pohyb do hráče nepopírám) byla u těla, oproti tomu, co předvádí někteří jiní hráči. Mám jmenovat?
  5. Dali jste Milanovi prostor se vyjádřit? Nebo ho soudíte bez možnosti obhajoby?

Ocenil bych Tomáše Součka a další slávisty, kteří se k veřejnému lynči nepřidali. O to víc to mrzí u lidí, kteří tvrdí, jak mají vlastně Milana rádi. Nepřál bych vám, abyste někdy byli pod takovým dohledem, či aby někdo veřejně přepisoval Vaši konverzaci. Třeba tu od piva, o tchýni, manželce, šéfovi, atd. Počítat mu ,,každou píču” a přepisovat to do médií považuji za dno. Není to ani v zájmu fotbalové spravedlnosti, ani v zájmu veřejném, je to snaha dehonestovat člověka, tátu, fotbalový vzor, je to snaha prodat o pár výtisků víc. Fakt Vám to za to stojí? Chtěli byste, aby vaše děti četli, co nejhoršího jste kdy ve své slabší chvilce pod návalem emocí řekli? Vás neučili, že poslouchat (natož přepisovat a veřejně publikovat) cizí rozhovory je neslušné? Troufli byste si přepisovat komunikaci ,,Admirála”, skutečné ostudy Českého fotbalu?

Fotbal nedělají jen hráči. Dělají ho i fanoušci, média. Že má špatný obraz je dílo nás všech. Nehledejme oběti, hledejme cesty, jak to změnit. Tečka.