OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Názor fanouška: Páník by měl odejít

V letních měsících jsme mohli zaznamenat pokračování formy týmu z nakonec úspěšného jara, avšak s úderem podzimu jsme my na tribunách začali trpět. To se nás však ještě drželo štěstí a namátkou vzpomenu na zápasy v Teplicích či Příbrami, kde jsme tahali za kratší konec a domácí nám jen díky své nemohoucnosti dovolili odvézt si všechny body. Jelikož jsme sbírali body, byli jsme nějakým způsobem lehce uspokojeni, nicméně všem bylo jasné, že štěstí není bezedné. 

Nyní je jaro, výkony jsou na úrovni blížící se nule. Po několika neúspěšných utkáních se konečně změnilo rozestavení týmu, nicméně slabiny zůstávají stále stejné. Neschopnost odcentrovat převzal od správně sedícího Holzera jeho křídelní náhradník, obrana nefunguje jako na podzim ani z půlky a Lašty v bráně se může zbláznit. Neschopnost vhodně nastavit taktiku k soupeři nebo absolutně nepochopitelná střídání (vzpomenu domácí zápas se Zlínem, kdy za stavu 1:2 místo posílení útoku jde dolů útočník a na hřiště stoper - v tomto případě hrající na DZ). K tomu 13-14 neustále se točících hráčů, kdy je pouze chybou trenéra, že mladí hráči v době, kdy se dařilo, nedostali žádnou šanci. Dva hráči při rozehrávání rohů jsou již baníkovským evergreenem a zápas s Karvinou byl absolutní vrchol.

Osobně je mi velmi smutno z toho, jak právě herní tvář A týmu vypadá, trenér Pánik si však současný stav vybudoval sám. Je veřejným tajemstvím, že v kabině není autoritou, na hráče nemá velké páky a někteří toho v míře vrchovaté využívají. Z tohoto důvodu si myslím, že trenér Pánik by měl být v zájmu budoucnosti Baníku co nejrychleji odejit, stejně tak by měli být odejiti v nejbližším termínu nejvyšší položky na výplatní pásce Baníku.

Kabina aktuálně potřebuje rasa, disciplinární tresty, jasný řád a systém. Někoho, kdo donutí hráče přistát opět tvrdě na zemi, aby si uvědomili, že mají možnost dělat práci snů. To bohužel Bohumil Pánik není a díky své nechuti zapracovat do kádru mladé hráče ani nijak pozitivně nepracuje na budoucnosti klubu.

autor: @SlezskyKluk