OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Názor fanouška: Páník si ještě šanci zaslouží

Ať už současná sezóna dopadne jakkoliv, tak je nejprve potřeba říct, že za záchranu, ve kterou už nevěřil ani majitel, a ještě neuvěřitelnější třetí místo, na kterém jsme se po podzimu nacházeli, si Bob Pánik zaslouží obrovskou poklonu. Jeho až archaický systém 4-4-2 sice nenabídl příliš fotbalové krásy, ale opíral se dva velmi pevné až nezlomné pilíře – skvěle konsolidovanou obrannou fázi a neskutečnou bojovnost.

Stačilo však pár nepovedených zápasů a z hladových buldoků se staly krotké čivavy, čímž se ještě více obnažila kreativní impotence útočné fáze. Na zranění dle mého nedoceněného Lukáše Pazdery Pánik zareagoval zvláštním přechodem k systému 3-5-2, ke kterému máme předpoklady jen na místě stoperů, a který je výrazně postaven na kvalitě wingbacků, které aktuálně (především na pravé straně) nemáme. K tomu si připočtěme neustále protežování Kuby Šašinky a neschopnost najít to pravé místo pro Martina Filla, který je neustále svazován obrannými úkoly.

Na druhou stranu, část současné „krize“ jde bezesporu i za Markem Jankulovským. Je rozumné, že nechceme zbytečně přeplácet hráče, za chybu však považuju až uraženecké odmítnutí Marka Hlinky. Ten Pánikovu fotbalu dokonale rozuměl a zároveň nabízel ideální rovnováhu mezi bráněním a útočením, která je v systému se dvěma středními záložníky naprosto klíčová. Navíc by se díky jeho příchodu mohl na problematickou pravou strany obrany postavit Adam Jánoš.

Úspěšnost ve zbytku sezóny bude hodně záviset na tom, zdali se Bobovi opět podaří v hráčích probudit válečnického ducha. A byť tomu už sám zcela nevěřím, tak myslím, že minimálně tuto sezónu by měl ke svému cíli dovést právě on. Z čistě racionálního pohledu to sice už nedává tolik logiku, ale Baník v mých očích představuje i výrazné lidské hodnoty. Za to, jak Bob Pánik opět na rok pobláznil Ostravu, si svou šanci ještě zaslouží. 

autor: @KafkaJohm