OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Příbram - Baník 0:2 Dobrý signál

Za svou letošní poslední přítomnost na stadionu vděčím Trevorovi, který mě vyvedl z přesvědčení, že se hraje v sobotu. Místo sobotního nouzového plánu na Svatou horu jsem tak nakonec jen díky němu o poslední výjezd roku nepřišel.

Příbram je známé fotbalové město, a tak jistě jen nepřízní počasí si lze vysvětlit, že celá polovina diváků na stadionu se sešla na jediné nezastřešené, tzv. Kukově tribuně určené pro fanoušky hostů. Zemědělci a vodohospodáři by byli z trvajícího deště nadšení. Já nebyl. A popravdě ani vstup do zápasu mě nezahřál. Prvních dvacet minut byla Příbram aktivnější, pohyblivější a před Laštůvkou několikrát zahrozila. Pak Baník přeci jen hru vyrovnal.

Počasí nebylo překážkou k tomu, aby se pokřikem ,,kdo je v tričku, ten z Opavy” zkontrolovala přítomnost nežádoucích živlů v kotli. Na hřišti v tu chvíli rozehrávali naši hráči rohový kop dalším signálem - přihrávkou na Hrubého, ten si neatakován seběhl do výhodné střelecké pozice a přízemní střelou po levé ruce domácího brankáře otevřel skóre.

Z příbramských řad jsme byli zvědaví na výkon Romana Květa, který je v tisku spojován se zimním příchodem do Baníku. Předvedl hezkou střelu z přímého kopu, jinak ale podával výkon průměrný.

Poločasová přestávka trvala dlouhých patnáct minut, hezky ji ale zpestřilo hledání dívky pro jednoho chlapce. Jak bylo řečeno, její velkou předností by bylo, kdyby to byla žena :-).

V druhé půli Baník přežil několik šancí domácích. S blížícím se koncem zápasu se Baník až příliš zatáhl. Vyznavači modrobílých barev na tribunách řešili dilema, zda bojovat se zimou fanděním, alkoholem, nebo zahalením se do všeho včetně šál, a tak se střídaly horší i lepší pasáže povzbuzování. Má snaha se podobně jako angličtinářce na střední škole nezdála dostatečná jednomu z hecířů a podobně jako u angličtinářky se s jeho kritickým hodnocením nemohu ztotožnit. Nakonec to, že jsem domů dojel bez hlasu je důkazem, že co jsem tomu mohl dát, jsem dal. Ale každý má právo na názor. 

Příbramští ve svých šancích narazili na vlastní nemohoucnost nebo skvělého Laštůvku. A když těsně před koncem dovedl Holzer se Stáňou protiútok ke druhému gólu v domácí síti, bylo hotovo.

Nebyl to nějaký super výkon, ale přeci jen jsem změnu oproti Opavě a Slovácku viděl. Oproti Opavě jsme dokázali své šance využít a jít v zápase do vedení, oproti Slovácku jsem viděl větši odhodlání.

Pochválil bych trojici Laštůvka, Stronati, Jánoš. Baník se výhrou snad vrátil na úspěšnou vlnu. A chvíli před zimní přestávkou se díky bodovému zisku ocitá na rozcestí. Budovat mužstvo pro budoucnost, nebo se o poháry pokusit již na jaře?